• Inkubator pomysłów

  broken image

  Szukamy, pomagamy w dopracowaniu i sprawdzeniu jak w praktyce działają nowe pomysły na społeczne działania.

   

  W Marzycielach i Rzemieślnikach w latach 2016-2019 działał Inkubator pomysłów, w ramach którego wspieraliśmy rozwój nowatorskich rozwiązań służących osobom, którym ze względu na zaawansowany wiek, niepełnosprawność lub chorobę trudno samodzielnie funkcjonować. Projekt realizowała Fundacja Stocznia wspólnie z Gminą Miasta Gdynia, Miastem st. Warszawa oraz ECORYS Polska sp. z o.o.

   

  W ramach trzech naborów do inkubatora autorzy 72 pomysły na innowacje otrzymało wsparcie (m.in. w formie szkoleń, indywidualnych konsultacji i mentoringu) przy dopracowywaniu koncepcji i przygotowywaniu prototypu innowacyjnego rozwiązania. 33 z nich zostały następnie przetestowane w mikroskali. Ze wsparcia inkubatora mogły korzystać przedstawiciele różnego rodzaju organizacji, instytucji i przedsiębiorstw, ale także grupy nieformalne i osoby fizyczne.

   

  Więcej informacji o inkubatorze, testowanych i upowszechnianych innowacjach, w tym broszury i podcasty na ich temat, można znaleźć na stronie: https://www.innowacjespoleczne.org.pl/

   

  W 2020 r. ruszy kolejna edycja Inkubatora pomysłów. Niebawem poinformujemy o tym, jak będzie funkcjonował.